KONST / Skulptur & konsthantverk / Väggskulptur 14688493
*
nr 1468 8493
Väggskulptur
Keramik, Cseko, 28x34 cm
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
tisdag 24 maj 2022
kl 18:06:38
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cseko keramik konsthantverk skulptur väggskulptur
-
4238 Ikon
med silverrizza, Ryssland, yttermått inklusive ram..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:08
-
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:30
-
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:22
-
4289 Skulptur
Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höj..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:05
-
4222 Skulptur
Billy Hellsten (f. 1931), Finland. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09
-
4211 Skulptur
Glas, Lalique, France. Längd: 11 cm. Höjd: 6,5 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:19
*
Väggskulptur
nr 1468 8493
Väggskulptur
Keramik, Cseko, 28x34 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
tisdag 24 maj 2022 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cseko keramik konsthantverk skulptur väggskulptur
-
4238 Ikon
med silverrizza, Ryssland, yttermått inklusive ram..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:08 -
2083 Skulptur
Agneta Gynning (f. 1952), Sverige. Komposition, br..//
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
om 8 dagar
17 juni kl 19:30 -
3278 Skulptur
Antik, på träsockel, religiöst motiv, guldbemålat ..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:22
-
4289 Skulptur
Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda. Höj..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:05 -
4222 Skulptur
Billy Hellsten (f. 1931), Finland. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 19:09 -
4211 Skulptur
Glas, Lalique, France. Längd: 11 cm. Höjd: 6,5 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
10 juni kl 20:19